Друзі всім привіт, хочемо вам показати акустичну систему побудовану нами в автомобіль Infinity Q50 в сегменті ціна*якість, іншими словами з обмеженим бюджетом. Завдання стояло зробити звук більш соковитим і насиченим інструментами, так само зробити сабвуферну ланку, так само підготувати двері правильним акустичним оформленням за допомогою шумоізоляції, що так само підвищить комфорт у салоні. Штатна система, яка там стояла, грала впринципі голосно, але звук був не чистим, а пластмасовим і без достатніх низів. Після узгодження всіх робіт ми приступили до виконання.
Склад системи:
- 3-х смуговий фронт Focal Access
- Коаксіальний тил Focal Access
- підсилювач звуку 4 канали на акустику Rockford Fosgate
- підсилювач звуку моноблок для сабвуфера SWAT
- Уся нова проводка для підсилювача й акустики.
- сабвуфер стелс з динаміком Hertz Energy 12*.
Почнемо з Шумоізоляції дверей Infinity Q50, при побудові нормальної акустичної системи без шумоізоляції хоча б дверей не обійтися! Вона прибере резонанс від роботи нового динаміка, оскільки він потужніший і буде давати резонанс по кузову, а також потрібно його правильно оформити в дверях, щоб двері були для нього так званим коробом з об'ємом, тоді динаміки в дверях повністю розкриють свій потенціал. І ще під час шумоізоляції дверей в автомобілі стане набагато комфортніше і тихіше - тому шумоізоляція виконує подвійну функцію і є важливим фактором під час побудови акустичних систем. Двері ми робимо в 4 шари - це максимально хороший варіант, і за правильною технологією, першим шаром ми наносимо віброізоляцію, на неї клеїмо тепло-шумоізолятор, виходить так званий сендвіч. Далі ми обробляємо фільонку дверей і закочуємо її повністю віброізоляцією, тим самим заклеюючи всі анатомічні дірки, таким чином закриваємо об'єм дверей. Виглядає це так:
І фінальний шар - це армування карти шматками віброізоляції, щоб зробити її жорсткішою і більш зібраною, і потім повністю обклеюємо м'яким матеріалом для того, щоб не було жодного тертя пластику з металевими дверима.
Далі встановлення акустики в Infinity Q50 фронтальний комплект буде 3-смуговий, що складається з: мідбас, СЧ ланки і ВЧ ланки, з'єднаних кросовером, який, своєю чергою, розділяє частоти на кожен динамік окремо. Ми завели в двері нову акустичну проводку мідну від підсилювача звуку, і від неї розводимо проводку на кожен динамік окремо. Для встановлення мідбасів ми виготовили спеціальні проставочні кільця з фанери і обробили їх фарбою для довговічності. Динаміки встановлюємо все в заводські місця, все буде за штатним, виглядає це ось так:
Дана акустика зайняла міцну позицію в даному сегменті, так як вона перевірена роками, але той, хто слухав справжній Focal, знає, що це один з лідерів ринку, і звучання даної акустики має наполегливий характер і відмінну гру фарб на кшталт музичних інструментів. фронтальний комплект Focal Access 165 A3 має три динаміки, а задній комплект - два динаміки, з'єднаних в один коаксіал Focal Access 165 AC.
Далі переходимо до встановлення та під'єднання наших підсилювачів звуку в Infinity Q50, нагадаю їх буде два, один працюватиме з усією акустикою в автомобілі, він бренду Rockford Fosgate, дана модель має дуже хорошу якість і характеристики для побудови акустичної системи середнього класу. Другий підсилювач звуку для сабвуфера більш бюджетний - оскільки бюджет у нас був все таки обмежений, підсилювач був обраний бренду SWAT з потужністю в 300 Вт для нашого сабвуфера. Два підсилювача звуку ми розмістили на подіумі під полицею, поруч один з одним, встановили розподільник живлення на основний силовий кабель і ще біля акумулятора встановили основну колбу з запобіжником, іншими словами, два пости захисту від замикання і пошкодження кабелю. Підсилювач звуку для акустики ми під'єднали за високим рівнем від головного пристрою безпосередньо, а сигнал на другий підсилювач взяли з першого, для цього нам знадобилося розібрати штатну магнітолу і знайти розпіновку проводки:
Наступний етап це виготовлення анатомічного короба для сабвуфера за типом стелс, він буде розміщений у правому крилі, щоб не займати багато місця в багажнику, це рішення дуже популярне зараз, і має вигляд тюнінгу автомобіля. Обклеюємо крило кількома шарами скотчів, щоб виготовити зліпок для короба, і наносимо смолу і скломат, а також зробили вставку з дерева у виріб.
Далі, коли ми сформували міцну матрицю сабвуфера стелс в Infinity Q50, ми виставляємо посадкове кільце з фанери з утопленням, фіксуємо його і формуємо лицьову стінку виробу зі спеціальної тканини, виглядає це так:
Зміцнюємо лицьову стінку смолою і потім починаємо нарощувати шари скломату зі смолою зсередини, щоб не псувати гладкі стінки нашого короба для сабвуфера. Коли ми виходимо на потрібну товщину, починаємо процес виведення всіх зазорів до крила і шпаклюємо наш короб, щоб був ідеально гладким і красивим, оскільки після висихання короб потихеньку деформується. Фінальним етапом стає кріплення короба до кузова автомобіля, це, мабуть, найважче у виготовленні сабвуфера стелс, бо часто до крила немає металевих укосів, що випирають, для закріплення цього виробу, тому доводиться їх придумувати. Потрібно щоб новий короб був щільно закріплений до кузова, щоб він не бовтався! І так само перетягуємо його карпетом під колір обшивки багажника, щоб здавався штатним виробом. Короб закріплений і проводимо в нього мідний акустичний кабель великого перетину, підключаємо його до підсилювача звуку, і закріплюємо сам сабвуфер.
Зараз про нього кілька слів, це наш один з улюблених сабвуферів бренд HERTZ лінійки ENERGY, наразі його вже знято з виробництва, але не засмучуємося, на зміну йому прийшов його рестайлінговий друг лінійки CENTO. Ці сабвуфери дуже чуйні і мають високу чутливість, що дає змогу їм грати навіть від малопотужних підсилювачів, і це так само дає змогу їм панчити дуже швидко і грати глибоко.
Сабвуфер в Infinity Q50 встановили без захисного гриля - оскільки замовник вирішив, що він не потрібен.
Після встановлення акустичної системи їй потрібно близько 20-ти годин, щоб вона розім'ялася і показала весь потенціал своєї роботи. Але навіть перші відчуття вже були зрозумілі - що наша робота не пройшла даремно. Якщо вам сподобалися наші рішення, можете звертатися до нас - ми професіонали своєї справи. Зв'язатися з менеджером можна в розділі /Контакти/.
Петропавлівська Борщагівка, вул. Петропавлівська, 24, готель "Верховина"